مادرهایی مثل من که از شهر و دیار مادری و به تبع، از خانواده‌شان دور هستن و یا به هر دلیلی، باید دست تنها مادری کنند، احتمالا همیشه یک نگرانی‌هایی گوشه ذهنشان هست مثل من؛ چه با کسی در میان بگذارند یا نه...

به‌خصوص که اولین تجربه مادری‌ات باشد و تو از مادر و تمامی نزدیکانت دور باشی، نگرانی‌هایی در طول بارداری، حتی قبل از آن، ذهنت را درگیر می‌کند. مدام و قبل از شروع هر مرحله‌ای که وظیفه‌ای را برای مادر همراه دارد، باز سراغ آدم می‌آید. از زایمان و دوران نقاهت اولیه که بگذریم ، دندان درآوردن و از شیر گرفتن و از پوشک گرفتن و مریض شدن دلبندتان، همه شرایطی هستند که گاه دلهره‌شان برای مادر تازه کارها، آزاردهنده است... .

اما من الآن به عنوان مادر تازهکاری که همه  این مراحل را تقریبا در طی یک سال اخیر پشت سر گذاشته‌ام، باید بگویم که خیالتان راحت...این کارها واقعا یک صدم آنچه ماها نگرانیم، سخت نیستند، حتی دست تنها، اگر شما به خود و دلبندتان سخت نگیرید ... فقط کافی است به خدا بسپارید و توکل کنید و از او کمک بخواهید. بعد هم آرامش توأم با لبخند داشته باشید و روش‌های درستش را بخوانید و بپرسید، در شرایط نرمال، همه چیز خوب پیش می‌رود.قرار نیست کمی سخت نباشد که!! اما این سختی را می‌توانیم کم و کوتاه کنیم و خیلی راحت خود و فرزندمان را از این مرحله بگذرانیم... .

پس اگر شما هم "تازه مادر" هستید و فکرتان سراغ این مسائل می‌رود، این نگرانی‌ها را جمع کنید، بغل بگیرید و ببرید بریزیدشان بیرون از خانه  دلتان...!!

توی حوض فیروزه‌ای حیاط دلتان، به زودی یک ماهی کوچک، جست و خیز خواهد کرد، لذت ببرید از این فکر، نگرانی‌ها را هم دور بریزید که آن کسی که مادری کردن را در جان مادران ما ریخت، در جان ما هم می‌ریزد...  منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394
تعداد بازدید: 34033 بار