زندگی از نگاه پدری که هنوز پدری را تجربه نکرده است و یا پدری که در انتظار به دنیا آمدن فرزند خود است، خارق‌العاده و کمی هم ترسناک است. از یک‌سو به نظر می‌رسد اتفاقاتی که در آینده قرار است بیفتد، چندان هم تحت کنترل نیستند و از سوی دیگر بسیار لذت‌بخش است که بدانی در به وجود آمدن یک موجود، شریک هستی.

شاید شما هم ازجمله پدرهایی باشید که ترس از آینده ناشناخته‌ای که قادر به‌پیش‌بینی و کنترل آن نیستید، لذت‌های پدرانگی را برایتان کم‌رنگ و کم‌سو کرده است.

البته حق با شماست! پدر شدن با همه لذت‌ها و فانتزی‌هایش پذیرفتن یک تعهد جدید و مسئولیت تازه است، پدر شدن برای شمایی که تجربه زیادی در بزرگ کردن کودک ندارید، کمی دلهره‌آور است.

ما گام‌به‌گام از زمانی که تصمیم به پدر شدن در ذهن شما روشن می‌گیرد تا زمانی که بخواهید فرزندتان را بزرگ کنید، رشد دهید و تربیت کنید، با شما همراهیم و راهکارهایی را به شما ارائه می‌دهیم که پدرانگی زندگی‌تان، سرشار از اتفاقات خوب و شیرین خواستنی باشد.

و اما اولین کار برای آغاز این سفر پرماجرا، غلبه بر ترس است، همیشه گفته‌اند که ترس، دزد آرزوهای ماست. ترسیدن از پدر شدن، از شما یک پدر مضطرب همیشه ناراحت می‌سازد که بهره‌اش از سختی پدرانگی، بسیار بیشتر و پررنگ‌تر از لذت‌های آن می‌شود.

نخستین مرحله برای شروع بازیگری در این نقش زیبا، پذیرش است، اینکه بپذیری پدری کردن با همه شیرینی‌هایش، سختی‌هایی دارد، پذیرش پدری یعنی اینکه سایبان وجودت را گسترده‌تر کنی و بیاموزی که صبر کنی، محبت بورزی و مهربان باشی.

پذیرش پدری، مرحله ایست که تو را آماده می‌کند تا ترس‌هایت به اشتیاق تبدیل و سختی‌ها برایت با خاطرات شیرین دل‌نوازجایگزین شود.

پذیرش پدری یعنی اینکه با همه وجودت بپذیری در همه  شیرینی ها، سختی‌هایی هست، اینکه از سختی‌ها، نهراسی و فقط و فقط به بهای لبخند شیرین کودکانه فرزندت، با اشتیاق و بدون هیچ هراسی، به‌سوی سختی‌ها بروی.

از همین حالا، خود را آماده کن...

پدری کردن با همه سختی‌هایش، شیرین است... .

 

منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 11 اسفند 1394
تعداد بازدید: 16200 بار