مجموعه‌ای از عادت‌هایمان، رفتار ما آدم‌ها را  می‌سازد، عادت‌هایی که گاه خوب‌اند و گاه بد.

عادت‌هایی که گاه ما را در زندگی چند گام به جلو می‌برند و گاه ما را، فرسنگ‌ها از خواسته‌ها، اهداف و آرزوهایمان دور می‌سازند و این‌گونه می‌شود که چیزی به نام عادت‌های خوب و بدشکل می‌گیرد.

خیلی از ماها عادت‌های بد بسیار داریم، عادت‌هایی که خیلی از اوقات در پشت آن‌ها هیچ دلیل درست و سنجیده و منطقی وجود ندارد؛ از عادت به دروغ‌گویی‌های الکی و دم به ساعت گرفته تا پرخوری و بدگویی و امثال آن.

خیلی از ما وقتی در شرایط و موقعیت‌های خاصی از زندگی قرار می‌گیریم، سعی می‌کنیم که به عادت‌هایمان یک نگاهی بیندازیم و آن‌ها  را غربال کنیم و خوب و بدش را جدا کنیم.

مثلاً خیلی از ما هستیم که برای شروع زندگی زناشویی‌مان، کلی هدف و برنامه برای تقویت عادت‌های مثبت و تضعیف و از بین بردن عادت‌های بدمان داریم.

پدر و مادر شدن هم یک مرحله دیگر از زندگی است. مرحله‌ای که در آن دیگر غربالگری عادت‌هایمان فردی  و یک نفره  نیست. ما هستیم و عادت‌های دو نفره‌مان؛ عادت‌هایی که باید اصلاح شوند تا ما در نقش یک پدر و مادر آرمانی، بهترین بازیگر باشیم.

راستی!  آیا تابه‌حال عادت‌هایتان را غربال کرده‌اید؟ تابه‌حال نشسته‌اید، عادت‌های خوب و بدتان را بنویسید؟

تابه‌حال خودتان با دلتان، یا خودتان با همسرتان فکر کرده‌اید که کدام‌یک از کارهایی را که در طول روز انجام می‌دهید، دوست ندارید که فرزند شما آن‌ها را انجام دهد؟!

اگر پدر و مادر شدن برای شما از مراحل مهم زندگی‌تان است، اگر می‌خواهید فردا و فرداها وقتی عکس‌العمل عادت‌هایتان را در فرزندانتان می‌بیند، شوکه نشویید و افسوس نخورید، همین حالا که به تازگی عزم پدر و مادر شدن کرده‌اید، دست به کار شوید:

«یک نشست صمیمانه با همسرتان ترتیب دهید و خودتان را و عادت‌هایتان را غربال کنید و بدانید که آنچه مایه مرض است، ترک عادت نیست، ماندگاری در عادت‌های بد است.»

منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1395
تعداد بازدید: 11168 بار