فعالیت‌های مختلفی وجود دارند که حتماً باید در سال‌های قبل از ورود به مدرسه با بچه‌ها کار بشه تا وقتی به مدرسه رفتن، موفق‌تر عمل کنن.

یه تعدادی از اونها مربوط  می‌شه به فعالیت‌هایی که بچه‌ها رو برای نوشتن آماده می‌کنه. از جمله این فعالیت‎ها، تمرین کشیدن مدل‌های مختلف خطوط مانند: زیگزاک، مارپیچ و ... است.

معمولاً این‌جور تمرین‌ها در کتاب‌های کار مختلف پیدا می‌شه ولی من امروز چند تا از اون‌ها رو خودم آماده کردم و از آن‌جایی که همیشه سعی می‌کنم فعالیت‌هایی که با دخترک انجام می‌دیم، اهداف بیشتری رو پوشش بده، قبل از اینکه برای کشیدن روی خط‌ها، مداد به دستش بدم، دکمه‌های رنگی‎مون رو آوردم و از دخترک خواستم اون‌ها رو روی خط‌هایی که کشیده بودم، قرار بده.

این یعنی تقویت عضلات ظریف دست دخترک به‌علاوه بهبود هماهنگی بین چشم و دستش.

ترکیب الگوسازی با این فعالیت هم تجربه خوبی بود که غیر از اینکه برای تقویت تفکر منطقی مؤثر بود، تنوعی که در کار ایجاد کرد، باعث شد که دخترک رو به ادامه کار علاقمند کنه.

البته همین کار رو می‌شه با کاربرگ‌های آماده در کتاب هم انجام داد. حتی می‌شه به جای دکمه از برچسب‌های کوچولوی ستاره، گل و ... هم استفاده کرد. البته به شرطی که فعالیت با مداد رو قبل از این فعالیت انجام داده باشن.

برا ی اینکه بچه‌ها برای نوشتن آماده بشن، لازمه که قبل از رفتن به مدرسه، تمرین‌هایی رو انجام بدن، مثل کشیدن مدل‌های مختلف خط‌های زیگزاگ، مارپیچی و ... .

من امروز یه تعدادی از این کاربرگ‌ها را برای دخترک آماده کردم ولی قبل از آنکه مداد رو به دستش بدم تا روی اونها رو پررنگ کنه، یه فعالیت دیگه باهاشون انجام دادیم...


منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 01 تیر 1395
تعداد بازدید: 10412 بار