شمارش گلبرگشمارش یکی از مهارت‎های پایه‎ایه که بچه‎ها باید در ابتدای ورودشون به مدرسه یاد بگیرند. پس اگر قبل از ورود به مدرسه این مهارت رو در بازی تمرین کرده باشند، نتیجه بهتری می‌گیرن. امروز ما یکی از این تمرین‎هارو انجام دادیم ...
تابستون فرصت خوبی برای استفاده بیشتر از طبیعته و طبیعت، بهترین وسیله برای آموزش غیر مستقیم به بچه‎هاست.
ما هم از این موهبت الهی بهره گرفتیم تا علاوه بر این که دحترک رو به سمت خوب‌تر دیدن هدایت کنیم، کمی هم تمرین شمارش کنیم.
ما تا حالا به گلهای متنوع پارک، زیاد دقت کرده بودیم و بوهای مختلف اون‎ها رو هم استشمام کرده بودیم ولی کاری که امروز اضافه کردیم، شمردن گلبرگ‎های اون‎ها بود.
این بار که دخترک به سمت گل‎ها رفت تا اون‎ها رو بو کنه، ازش خواستم که بشینه، گل رو توی دستش بگیره و گلبرگ‌های زیباش رو بشمره.
از اونجایی که باید بدون کندن گل و گلبرگ‎هاش، این کار رو انجام می‌داد، کمی براش سخت بود و دقت زیادی رو می‌‌‌طلبید، ولی تلاشش رو کرد: 1، 2، 3 و 4. یکی کم شمرده بود!
فهمیدم که برای شروع، نمونه سختی رو انتخاب کردم. پس رفتیم سراغ گل‎هایی که گلبرگ‎های بزرگ‎تری داشتند و دوباره شمرد: 1، 2، 3، 4، 5 و 6.
آفرین! این بار درست بود. به همین ترتیب گل‎های دیگه‌‌ای رو هم امتحان کردیم و کم‌کم رفتیم سراغ گل‎های کوچک‎تر. 
خیلی خوب بود، به‎خصوص وقتی به گل‎هایی با بیش از 10 گلبرگ برخوردیم و دخترک تونست اعداد بیشتر از ده رو هم تمرین کنه.
هدف من از انجام این فعالیت، تمرین شمارش بود ولی بعد که دقت کردم، دیدم علاوه بر این، محاسن دیگه‌ای هم داشته؛ اینکه باعث شد دخترک به گل، به‎عنوان یکی از خلقت‌های پروردگار، نگاه دقیق‌تر و به تفاوت‎ها و شباهت‎های اشیا توجه بیشتری داشته باشه. 
چقدر خوبه که ما و بچه‌هامون، از کتاب طبیعت که بدون هیچ هزینه‌ای در دسترس داریم، یاد بگیریم. کتابی که هیچ‎وقت به آخرش نمی‎رسیم ... .

منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 23 مرداد 1395
تعداد بازدید: 18074 بار