برف های روی کاغذهر بار که برف میاد، سعی می‌کنم دخترک رو تشویق کنم که دستش رو زیر برف بگیره و دونه‎های کوچیک و زیبای برف رو توی دست کوچولوش به دقت نگاه کنه. خیلی براش جالبه و تفاوتشون رو به خوبی درک می‎کنه.
به نظرش دونه‎های برف شبیه گل هستن و خیلی هم قشنگن. حالا دیگه وقتی می‎خوایم کاردستی‎های برفی درست کنیم یا دونه‎های برف رو بکشیم، خیلی خوب از این تجربه‎های دیداریش استفاده می‌کنه.. امروز هم یکی از همین کاردستی‎ها رو داشتیم ...
یه برگه سفید بزرگ رو با خط‎های کم‎رنگ، به چهار قسمت مساوی تقسیم کردم و کاغذ رو از سمت سفیدش در اختیار دخترک گذاشتم. بعد ازش خواستم مداد شمعی سفیدش رو برداره و صفحه رو با دونه‎های برف پر کنه و تا جایی که می‎تونه اشکال متفاوتی خلق کنه تا این‎طوری خلاقیتش هم تقویت بشه.
مدادشمعی سفید، روی کاغذ سفید، خوب دیده نمی‎شد و این کار رو کمی براش سخت کرده بود که البته همینم می‎تونست برای بالا بردن توانایی‎هاش مؤثر باشه.
مرحله بعدی کار براش جذاب‎تر بود. کاغذش رو از روی خط‎هایی که کشیده بودم، بریدم و ازش خواستم هر کدوم از صفحات رو با رنگ‎های متفاوت آبرنگ، کاملاً رنگ کنه.
با این کار تازه، می‎تونست نقاشی‌هاش رو به‎طور واضح ببینه و لبخند روی لب‎هاش، نشون می‎داد که از نتیجه کارش راضیه. این بار، در نهایت کار، دوباره تکه‎های کاغذ رو به هم چسبوندم ولی تصمیم دارم دفعه بعد، اگه کاری شبیه به این انجام دادیم، تبدیلش کنم به یه مجموعه قاب چهار تکه مدرن برای دیوار اتاق دخترک.
قطعاً این کار خیلی خوشحالش می‎کنه.

 

منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 12 دی 1395
تعداد بازدید: 21906 بار