nullبا افزایش سن کودک، شباهت‎های غذایی او به بزرگسالان افزایش می‎یابد اما باید همچنان از گنجاندن غذای بزرگسالان در برنامه غذایی او، اجتناب نمود. در ماه‎های دهم، یازدهم و دوزادهم نیز تفاوت‎هایی در مواد غذایی پیشنهادی وجود دارد که به هریک اشاره می‎گردد: 

  • دو هفته اول ماه دهم

ـ در این ماه می‎توان به‎جای آب‎میوه، از خود میوه‎های مجاز استفاده کرد. مثلاً از یک قاشق مرباخوری هلو، سیب، موز و ... شروع نمود و به 3 قاشق مرباخوری رساند. میوه موردنظر باید کاملاً رسیده و شسته شده باشد و بعد از جداکردن پوست و هسته‎ آن، میوه را با پشت قاشق کاملاً نرم کرده، سپس به شیرخوار می‎دهند.

ـ مقدار میوه را به‎تدریج زیاد کرده و به‎جای فرنی ساعت 10 صبح، 5 تا 6 قاشق مرباخوری میوه به کودک داده می‎شود.

ـ در اواخر هفته دوم این ماه، خرمای رسیده که پوست و هسته آن را جدا کرده باشند، بعد از غذای ظهر به عنوان دسر برای کودک لذت بخش است.

ـ کم‎کم مقدار سوپ بر حسب اشتهای کودک، ظهر و شب هر بار حداکثر به 6 تا 10 قاشق مرباخوری می‎رسد.

ـ اگر سوپ در حجم زیاد و بیش از 10 قاشق مرباخوری در هر وعده باشد، اشتهای کودک را برای وعده بعد شیرمادر که هنوز غذای اصلی اوست، کم می‎کند.

ـ در این زمان، شیرخوار را با غذاهایی که خود می‎تواند با دست بردارد و به دهان ببرد، باید آشنا کرد. مثل نان، بیسکویت ساده، ماکارونی پخته‎شده، تکه‎هایی از سیب‎زمینی یا هویچ پخته‎شده، کوفته قلقلی و ... .

  • دو هفته دوم ماه دهم

در این زمان ضمن تنوع بخشیدن به سوپی که برای شیرخوار تهیه می‎شود، می‎توان از کته نرم که در آب گوشت یا آب مرغ پخته می‎شود، همراه با خود گوشت استفاده کرد. گوشت ماهی که تیغ‎های آن کاملاً گرفته شده باشد، همراه با کته نرم و سبزی می‎تواند بر تنوع غذایی کودک بیافزاید.

  • ماه یازدهم و دوازدهم

ـ تنوع غذا در تهیه سوپ یا کته، پوره و ... رعایت می‎شود، با توجه به اشتهای کودک می‎توان به مقدار غذای هر وعده او اضافه نمود.
ـ توصیه می‎شود که همچنان از دادن غذاهای سفره خانواده، به‎علت داشتن نمک و چاشنی اجتناب شود.
ـ توجه داشته باشید که سفیده تخم‎مرغ، بادام‎زمینی، شکر، نمک و ادویه‎جات به دلیل احتمال حساسیت‎زایی برای کودکان زیر یک‎سال ممنوع می‎باشند.

ـ انواع سبزیجات سبز برگ مانند جعفری، شوید و گشنیز دارای ویتامین ث و آهن هستند و انواع سبزیجات زرد و نارنجی مانند کدو تنبل و هویچ دارای ویتامین A هستند و برای استفاده در غذای کودک مناسبند.

منابع: «برنامه غذایی کودکان از 6 ماهگی تا 12 سالگی» نوشته حسین آشوری، کتابخانه الکترونیکی پارس بوک . «تغذیه کودکان زیر دو سال» نوشته سعید حجت و دیگران، دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی تهران، 1387 . «تغذیه تکمیلی کودک»، بیمارستان تخصصی میلاد، بخش تخصصی کودکان، واحد آموزش، سال 1390 .

منتشر کننده: الو مامان

تاریخ انتشار: 20 تیر 1396
تعداد بازدید: 7050 بار