درباره ما

شاید ساعت‌ها در خلوت و تنهایی خود به این مسئله فکر کنیم که قرار است بنده کوچک دیگری را به این دنیا دعوت کنیم و او عزیزترین مهمان ما خواهد بود. پس نه تنها باید همه چیز را برای یک مهمانی باشکوه و بی‎نظیر تدارک ببینیم، بلکه باید بهترین میزبانی کل عمرمان را به عرصه ظهور برسانیم. فکر کنیم به اینکه برای آمدنش چگونه باید مهیّا شویم؟ یا اینکه چگونه مادر خوبی باشیم؟ مادران خوب چه کارهایی انجام می‎دهند؟ آیا می‎توانیم حق فرزندمان را ادا کنیم؟ وقتی او بیاید چه رفتاری خواهیم داشت؟ آیا تمامی بار مسؤلیتش را به تنهایی باید به دوش بکشیم؟ آیا لازم است قبل از بارداری، کاری انجام دهیم؟ فرزندانی چون بوعلی سینا، شیخ مفید، شیخ بهایی، حافظ، علامه طباطبایی و هزاران عالم و زاهد و منجم و خلاصه بگویم مشاهیر ایرانی- اسلامی ما، چگونه مادرانی داشتند؟ با این امانت آسمانیِ پاک و دوست داشتنی که تا به حال در عالم دیگری، تنها در ارتباط با خدا و ملائکه بوده و حالا با تصمیم ما قرار است پا به دنیایی ناشناخته بگذارد، چه کنیم که روحش همچنان خداگونه بماند و ارتباطش با ملائک حفظ گردد؟ این‎ها شاید قطره‎ای از هزاران سؤالی باشد که در ذهن ما شکل می‎گیرد.

درباره ما

انگار هنوز نیامده جزئی از وجود و زندگی‎مان می‌شود، انگار او بهتر از ما می‎داند جایش کجاست، اما ما همچنان در پی تدارک دیدن و مهیّا شدن هستیم. پرسش‎های زیادی در ذهنمان بالا و پایین می‎شوند و ما همچنان به دنبال یافتن راهی برای پاسخ به آن‎ها.

شاید با خود بگویید، گوشی تلفن را بردارم و به مادرم زنگ بزنم و هرسؤالی دارم از او بپرسم، اَلو مامان! سلام. خوبی؟... اما بعد از اتمام مکالمه می‎بینید، بعضی سؤال‎ها را به خاطر حریم بین‎تان، اصلاً نتوانستید به زبان بیاورید، برخی دیگر آن‎قدر تخصصی بودند که ترجیح دادید آن‎ها را نپرسید و برخی آن‎قدر تخیّلی و دور از ذهن برای مادرتان به نظر می‎رسیدند، که شاید مادرتان با خود فکر کند، خدای ناکرده دخترش ناخوش احوال است و به همین علت، به سلام و احوال‎پرسی ساده و مختصری اکتفا کردید... . یا شاید به ذهنتان رسیده لباس‎هایتان را بپوشید و به کتاب فروشی بروید و کتاب‎هایی که فکر می‎کنید پاسخ سؤالاتتان در آن‎هاست را تهیه کنید، اما می‎بینید وقت خوبی برای بیرون رفتن نیست.

درباره ما

مراجعه به اینترنت و گشتی در فضای مجازی، شاید ساده‎ترین و در دسترس‎ترین راه برای ذهن شلوغ و پر سؤال ما باشد. واژه‎ها و عباراتی که تایپ می‎کنیم: می‎خواهم مادر شوم، مادرانه و ... هزاران واژه مرتبط دیگر و چند ثانیه بعد، دنیایی از اطلاعات پیش چشم‏مان جان می‎گیرند. آمادگی‎های پیش از بارداری، آموزش‎های حین بارداری، زایمان و اطلاعات در مورد کودک پس از تولد و... .

نگران نباشید! «الومامان» به عنوان برنامه جامع مراقبت‎های بارداری و تربیت فرزند، قرار است در این مسیر پیچیده و پرهیجان، شما را همراهی کند و به سئوالات شما پاسخ دهد.

نسخه: 2.11.1